Delfiny

Depositphotos

Depositphotos

Coraz większą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych poród w basenie w asyście… delfinów. Według CBS News, poród z delfinami jest opcją rozważaną przez pary, które twierdzą, że jest to sposób na bardziej naturalny i relaksujący poród. Adam i Heather Barrington z Północnej Karoliny, których dziecko ma przyjść na świat w czerwcu, wybrali się na Hawaje, aby zaplanować poród w asyście delfinów w Sirius Institute.

„Chodzi o odnowienie więzi pomiędzy człowiekiem i delfinem, abyśmy mogli koegzystować na tym świecie i uczyć się od siebie” – powiedziała Heather Barrington dla „Charlotte Observer”.

Dlaczego tak ważne dla Heather jest, aby jej dziecko nawiązało kontakt z delfinami w pierwszych momentach życia? Odpowiedź kryje się w statucie Sirius Institute, centrum New Age, które jako jeden z celów stawia sobie „podniesienie ludzkiej świadomości do poziomu delfinów oraz zintegrowanie świadomości delfinów ze świadomością ludzi.” Nie jest do końca jasne, co to oznacza lub dlaczego ludzka świadomość ma być podniesiona do poziomu delfinów, ale centrum oferuje podwodne porody w asyście ssaków.

Na stronie Sirius Institute możemy przeczytać, że podwodny poród zalecany jest dla osób, które przewidują komplikacje w związku z ciążą oraz że „tysiące udanych podwodnych porodów odbyło się już na całym świecie”.

„Początkowy entuzjazm tej techniki cały czas rośnie, a korzyści dla matki i dziecka są coraz bardziej widoczne” – czytamy na stronie.

Niestety, dane medyczne przeczą temu stwierdzeniu i sugerują, że podwodne porody mogą być niebezpieczne dla noworodków.

W 2002 magazyn „Pediatrics” wydrukował artykuł zatytułowany „Water birth: A near-drowning experience”, w którym Srah Nguyen kwestionowała bezpieczeństwo porodów wodnych. Opisała przypadki kiedy to dzieci „wdychały” wodę wraz z odchodami, podczas porodów wodnych, co zwiększało ryzyko infekcji, zapalenia płuc oraz szeregu innych komplikacji. American College of Obstetricians and Gynecologists nie poleca porodów wodnych twierdząc, że porody w szpitalach są bezpieczniejsze z prostego powodu, a mianowicie profesjonalnej opieki medycznej, a tym samym możliwości uzyskania fachowej pomocy w razie komplikacji.

Argument, że porody wodne w asyście delfinów są naturalne jest nieadekwatny, gdyż nie wszystko co jest naturalne, zawsze jest bezpieczne. Naukowcy twierdzą, że wszystkie porody są naturalne, ale niektóre są bezpieczniejsze od innych, a przyjęcie dziecka na świat w basenie ze słona wodą i mięsożernym ssakiem, nie jest najbezpieczniejszym z pomysłów.

Jakiekolwiek byłyby powody, dla których matka decyduje się na poród poza szpitalem, to decyzja podjęta być powinna na podstawie dokładnych danych medycznych, a nie przesądów i mitów. Bezpieczeństwo dziecka powinno stać na pierwszym miejscu, daleko przed przekonaniem rodziców co do „zrównania świadomości ludzkiej ze świadomością delfina”.



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl